Zapraszamy na plenerowe spotkania rodzinne nad Wisłą. W ramach projektu Nadwiślańskie ekoprzygody chcemy zachęcić do integracji pokoleń: dziadków, rodziców i wnuków, poprzez wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu edukując na temat Wisły i okolicznych terenów oraz ucząc nawyków ekologicznych!
Oprócz rekreacji oraz sportu będzie merytoryczne spotkanie z ekspertem, który nie tylko podzieli się swoją wiedzą, ale również zachęci do ekologicznych zachowań.
Pierwsze z cyklu wydarzenie to: Rodzinny piknik zero waste w przestrzeni @Kamień. Pawilon Edukacyjny. Będziemy poruszać się wokół tematu WODY.
Na pikniku będziemy czekać na Was z 4 zadaniami:
💧zadanie z obserwacją badawczą – co się dzieje planktonem podczas kontaktu z mikroplastikiem? co dzieje się z foliówka wyrzucaną do wody?
💧zadanie zero waste – tworzenie samonawadniających się doniczek ze śmieci – plastikowych butelek
💧spotkanie z ekspertem – pogadanka dotycząca szkodliwości śmieci w wodzie Wisły, gdzie wędrują śmieci, gdy zostaną wrzucone do Wisły?
💧zadanie kreatywne – tworzenie wodnej zabawki – minitratwy z naturalnych materiałów znalezionych na brzegu Wisły podczas spaceru.
Rodziny są podzielone na 4 grupy, które poruszają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara pomiędzy wyżej opisanymi 4 stanowiskami, na których przygotowane są aktywności i zadania.
💧A na końcu czeka nas wspólna zabawa przy ognisku!
💧WYDARZENIE BEZPŁATNE❗
Projekt finansowany jest ze środków Biura Ochrony Środowiska @Miasto Stołeczne Warszawa
📧ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem kontakt@wzwiazkuznatura.pl
do 12.05.2023 do godz. 17:00 lub do wyczerpania miejsc.


Magia natury – to chcę POKAZAĆ, wszystkim którzy zechcą ze mną wybrać się w tą podróż i poczuć jaki niesamowiCIE UZDRAWIAJĄCY wpływ na nas I NA KLIMAT ma natura.